Розлади харчової поведінки – це психіатричні захворювання, які завдають шкоди фізичному і психічному здоров’ю людини і погіршують загальну якість її життя – страждають стосунки, робота та особистий розвиток.

Інші розлади харчової поведінки

Анорексія, булімія та компульсивне переїдання є трьома найпоширенішими та добре відомими розладами харчової поведінки. Однак часто не всі симптоми людини з розладом харчової поведінки відповідають одному конкретному захворюванню. У таких випадках ці розлади називаються “атиповими” або “іншими розладами харчової поведінки”. Поширений міф, що в таких випадках перебіг хвороби легший, і до лікування ставляться більш легковажно. Однак це хибно, оскільки назва хвороби вказує лише на її діагностичні критерії, а не на тяжкість чи перебіг.

Ніколи не існує однієї єдиної причини розвитку розладів харчової поведінки. Це складні захворювання, у розвитку яких важливу роль відіграє поєднання багатьох чинників. Генетичні, біологічні та екологічні чинники завжди відіграють певну роль. Сучасні суспільні уявлення, включно з культурою дієт і культом стрункості, сприяють розвитку психологічної вразливості, що може стати благодатним середовищем для формування розладів харчової поведінки. Імовірно, з тих самих причин більша частота розладів харчової поведінки спостерігається у видах спорту, в яких вага має велике значення, і серед представників професій, орієнтованих на зовнішній вигляд. Однак слід підкреслити, що перегляд соціальних мереж або заняття певним видом спорту не сприяють розвитку хвороби. Існує багато чинників, що беруть участь у розвитку захворювання, які зазвичай перебувають поза контролем людини. Однак часто практичніше і навіть важливіше визначити чинники, що підтримують хворобу, оскільки їх зміна пов’язана з кращими результатами лікування.

Лікування РХП за допомогою гіпнозу:

У разі розладів харчової поведінки гіпнотерапія сприяє комплексній зміні мислення щодо харчової поведінки, спонукаючи пацієнта почуватися краще, коли він менше їсть; структурує старий цикл думок і поведінки в нове помірне ставлення до їжі.

Спочатку гіпнолог виявляє справжні причини проблем харчового розладу, часто використовуючи техніки регресивного гіпнозу (метод, що дає змогу занурити людину в минуле), щоб виявити їх, а також методи релаксації, щоб отримати доступ до підсвідомості для виявлення тригерної події, яка могла сприяти розвитку розладу.

Мета гіпнозу при РХП полягає в тому, щоб за допомогою навіювання змінити патерни розумових процесів, а потім – виробити нові ефективні харчові звички. Використовуючи позитивні навіювання в стані гіпнозу, пацієнт може змінити своє ставлення до себе, навчитися почуватися добре, цінувати себе і своє тіло.

Гіпнотерапія в разі анорексії може бути корисною одразу в кількох напрямках. Наприклад, за допомогою регресивної гіпнотерапії можна виявити конкретні події, які могли призвести до розладу харчової поведінки. Гіпнотерапія може застосовуватися для заохочення більш позитивного мислення, особливо щодо того, як людина бачить себе і їжу. Мета гіпнотерапії в разі анорексії полягає в тому, щоб підвищити самооцінку, зменшити тривожність щодо їжі та підвищити впевненість у собі. Також гіпнолог може навчити пацієнта методів самогіпнозу, які можна використовувати впродовж усього терапевтичного процесу за межами сесій.

Гіпнотерапія в разі булімії полягає в поліпшенні взаємовідносин пацієнт з їжею і самим собою. У цьому разі гіпноз використовується для закладання позитивних установок у підсвідомість, щоб допомогти “зламати” патерн переїдання, допомагаючи пацієнту зміцнити впевненість у собі та підвищити самооцінку.

Гіпнотерапія ефективна для пацієнтів, які борються з переїданням, у такому ключі. За допомогою аналітичної та регресивної гіпнотерапії виявляють події минулого, які могли викликати або вплинути на специфічні стосунки пацієнта з їжею. Окремо варто додати, що техніки самогіпнозу після сесій додатково допомагають закріпити результат і впоратися зі стресом, який є сильним тригером і погіршує стан людей, які страждають переїданням.

Задля відновлення свого здоровʼя, звертайтесь в клініку SATIMED для якісної, дбайливої та ефективної гіпнотерапевтичної допомоги.