Розлад статевого потягу називається зниженням лібідо. З таким порушенням часто стикаються жінки, але останніми роками спостерігається все більше випадків і в чоловіків. Проблеми можуть бути спричинені нервовими розладами, ендокринними патологіями та загальними захворюваннями.

Зниження потягу призводить до порушень сексуального життя, застоїв в органах малого таза, депресивних станів і психологічних проблем, урологічних і гінекологічних захворювань.

Основні причини зниження лібідо:

  • Захворювання травної та серцево-судинної систем, легенів і нирок. Підвищений артеріальний тиск, погана прохідність судин сприяють підвищенню холестерину і зниженню лібідо.
  • Психологічні чинники (депресії, стресові ситуації, апатії, перенапруження, сімейні та внутрішньоособистісні проблеми).
  • Прийом лікарських препаратів (нейролептиків, антидепресантів, антигістамінів). Потрібно враховувати, що деякі препарати негативно діють на еректильну функцію. Побічний ефект може не вказуватися в інструкції до ліків, тому необхідно проконсультуватися з лікарем.
  • Гормональні та ендокринні порушення, які знижують вироблення тестостерону. Дисбаланс може призвести до заміщення чоловічих гормонів жіночими. 

Коли потрібно звернутися до лікаря?

До лікаря слід звернутися, коли проблема стає хронічною. Відсутність сексуального потягу може виникнути в житті кожного, коли на сексуальну близькість немає сил і часу. Кілька невдач поспіль можна списати на втому і відсутність інтересу до конкретного партнера. Але якщо патологія затягується і завдає великого дискомфорту, слід звернутися до фахівця.

Симптоми зниження лібідо, які мають насторожити:

Відсутність інтересу або навіть відраза до сексу, що проявляється в страху перед статевим актом, тривозі й паніці, супроводжуваній нудотою, діареєю.

Лікування:

Причинами появи симптомів можуть бути психологічні, біологічні та соціальні чинники. Тому в медичному центрі SATIMED, пацієнтам призначають комплексне лікування, що включає приймання препаратів і консультації з профільними фахівцями.

Задля відновлення свого сексуального здоровʼя, звертайтесь в клініку SATIMED для якісної, дбайливої та ефективної психіатричної допомоги.