Розлади харчової поведінки – це психіатричні захворювання, які завдають шкоди фізичному і психічному здоров’ю людини і погіршують загальну якість її життя – страждають стосунки, робота та особистий розвиток.

Інші розлади харчової поведінки

Анорексія, булімія та компульсивне переїдання є трьома найпоширенішими та добре відомими розладами харчової поведінки. Однак часто не всі симптоми людини з розладом харчової поведінки відповідають одному конкретному захворюванню. У таких випадках ці розлади називаються “атиповими” або “іншими розладами харчової поведінки”. Поширений міф, що в таких випадках перебіг хвороби легший, і до лікування ставляться більш легковажно. Однак це хибно, оскільки назва хвороби вказує лише на її діагностичні критерії, а не на тяжкість чи перебіг.

Ніколи не існує однієї єдиної причини розвитку розладів харчової поведінки. Це складні захворювання, у розвитку яких важливу роль відіграє поєднання багатьох чинників. Генетичні, біологічні та екологічні чинники завжди відіграють певну роль. Сучасні суспільні уявлення, включно з культурою дієт і культом стрункості, сприяють розвитку психологічної вразливості, що може стати благодатним середовищем для формування розладів харчової поведінки. Імовірно, з тих самих причин більша частота розладів харчової поведінки спостерігається у видах спорту, в яких вага має велике значення, і серед представників професій, орієнтованих на зовнішній вигляд. Однак слід підкреслити, що перегляд соціальних мереж або заняття певним видом спорту не сприяють розвитку хвороби. Існує багато чинників, що беруть участь у розвитку захворювання, які зазвичай перебувають поза контролем людини. Однак часто практичніше і навіть важливіше визначити чинники, що підтримують хворобу, оскільки їх зміна пов’язана з кращими результатами лікування.

Лікування:

Фахівцями з діагностики та лікування розладів харчової поведінки як психіатричного захворювання є психіатри. Також важлива участь клінічного психолога або психотерапевта.

Задля відновлення психічного здоровʼя, звертайтесь в клініку SATIMED для якісної, дбайливої та ефективної психіатричної допомоги.