Метод Довженка від алкогольної залежності відрізняється від інших підходів не лише своєю ефективністю, але і безпечністю для пацієнта. Важливо відзначити, що під час лікувального сеансу за методом Довженка не використовується класичний гіпноз, але створюється стан легкої гіпноїдності. У цьому стані мозок знаходиться на межі сну і бадьорості, дозволяючи пацієнтові адекватно сприймати дійсність і вести мотивовані бесіди.
Один із аспектів методу комфортність для пацієнта. У стані гіпноїдності тіло та нервова система розслабляються, сприяючи легшому засвоєнню інформації. Слова терапевта стають базовою установкою, яку пацієнт усвідомлює та втілює в життя після сеансу.
Важливо підкреслити, що під час використання методу Довженка не використовуються хімічні або лікарські препарати. Це забезпечує безпеку та відсутність негативних фізіологічних реакцій.
Пацієнт не відчуває болю чи дискомфорту, що робить цей метод особливо привабливим для тих, хто бажає позбавитися від алкогольної залежності.
Етапи кодування:
- Детоксикація – за необхідності для успішного лікування алкогольної залежності потрібно здійснити комплексну детоксикацію організму.
- Сеанс гіпнотерапії – пацієнта вводять в стан гіпнотичного трансу. Хворого під час кодування за методом Довженка програмують на відмову від вживання спиртного на певний період, який визначає особисто залежний. Лікар створює у хворого чітку установку щодо неприйняття спиртних напоїв.
- На підсвідомому рівні формується відчуття огиди до смаку, запаху, і навіть одному тільки виду алкоголю. На завершення сеансу проводиться особлива фіксація результату. Пацієнт досить швидко і легко адаптується до змін, що відбулися з ним.
- Консультація – пояснення пацієнту особливостей кодування від алкоголізму за методом Довженко.
- Підготовка – мінімальний період тверезості, який потрібно витримати, перед кодуванням за методом Довженко, становить від семи до десяти днів.
- Психотерапія – спеціаліст розповідає про наслідки залежності, говорить, як працює метод. Розʼяснює, що може статися в разі зриву, пояснює неприпустимість вживання алкоголю після кодування та як не допустити рецидиву.
- Відсутність абстинентного синдрому – організм питущого повинен бути очищений від шкідливих продуктів розпаду етилового спирту.
Фахівці клініки SATIMED завжди готові надати необхідну першу медичну допомогу залежному і допомогти перенести важкі години інтоксикації чи абстиненції.