Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) включає інтенсивні, неприємні та дисфункціональні реакції після пригнічувальної травматичної події.

Коли у людей з ПТСР присутні симптоми, вони, як правило, діляться на такі 4 категорії:

  • Симптоми вторгнення (подія неодноразово і неконтрольовано вторгається в їхні думки)
  • Уникнення всього, що нагадує їм про подію
  • Негативний вплив на думки та настрій
  • Зміни у сприйнятті та реакціях

Симптоми вторгнення:

Травматична подія може багаторазово повторюватися у формі мимовільних, небажаних спогадів або повторюваних кошмарів. У деяких людей можуть виникати живі спогади, в яких вони знову переживають події так, ніби вони відбуваються насправді, а не просто є спогадом.

Також можуть виникнути сильні реакції при нагадуванні про явище. Симптоми ветерана бойових дій можуть бути викликані, наприклад, феєрверками, тоді як симптоми жертви пограбування може викликати зброя, побачена у фільмі.

Симптоми уникнення:

Люди вперто уникають явищ – дій, ситуацій або людей, які нагадують їм про травму. Наприклад, вони можуть намагатися не заходити в парк або офісну будівлю, де на них було скоєно напад, або не говорити з людьми тієї ж раси, що й нападник. Вони можуть навіть намагатися уникати думок, почуттів або розмов про травматичну подію.

Негативний вплив на думки та настрій:

Люди можуть бути нездатними згадати суттєві елементи травмувальної події (що називається дисоціативною амнезією).

Люди можуть почуватися в емоційному ступорі або втратити зв’язок з іншими людьми. Депресія зустрічається часто, і люди виявляють менше інтересу до діяльності, від якої вони раніше отримували задоволення.

Те, як люди думають про подію, може набувати спотвореної форми, внаслідок чого вони можуть звинувачувати себе або інших за те, що сталося. Почуття провини також зустрічається часто. Наприклад, люди можуть відчувати провину за те, що вони вижили, коли інші загинули. Вони можуть відчувати тільки негативні емоції, як-от страх, жах, злість або сором, або можуть бути нездатними почуватися щасливими чи задоволеними або нездатними любити.

Зміни у сприйнятті та реакціях:

Людям може бути складно засинати або зосереджуватися. Вони можуть відчувати надзвичайну настороженість до тривожних ознак ризику. Їх можна легко налякати. Люди можуть бути менш здатні контролювати свої реакції, що може призводити до нерозважливої поведінки або спалахів злості.

Лікування ПТСР за допомогою гіпнозу:

Лікування посттравматичного стресового розладу гіпнозом в обов’язковому порядку призведе до одужання, і, як і в будь-якому іншому виді психічних розладів, раннє звернення до гіпнотерапії дасть швидші результати, а пізнє лікування потребує більше часу для нормалізації психічних процесів і вищої нервової діяльності людини.

Гіпноз допоможе подолати ПТСР, повернути сили, емоції, почуття, відновитися після пережитого стресу і почати нове здорове життя.

Задля відновлення свого здоровʼя, звертайтесь в клініку SATIMED для якісної, дбайливої та ефективної гіпнотерапевтичної допомоги.