Панічні атаки належать до тривожних розладів і характеризуються повторюваними нападами яскраво вираженої тривоги, які не обмежуються конкретною ситуацією або обставинами.

Симптоми, що найчастіше трапляються під час нападу: відчуття “клубка” в горлі, нестачі повітря, прискорене серцебиття, пітливість, тремтіння, нудота, втрата голосу, погіршення слуху та зору.

Види панічних атак:

Вегетативні панічні атаки – супроводжуються прискореним серцебиттям чи відчуттям зупинки серця, посиленим потовиділенням, запамороченням і ознобоподібним тремтінням. 

Гіпервентиляційні панічні атаки – для цього виду атак характерні: задишка, посилене дихання, відчуття нестачі повітря у легенях. 

Фобічні панічні атаки – пов’язані з певною ситуацією або місцем. 

Конверсійні панічні атаки – проявляються тимчасовою втратою голосу, неприємними відчуттями в лівій половині грудної клітки, кінцівок та комка у горлі можуть призводити до переднепритомних станів. Цей тип панічного розладу не супроводжується відчуттям тривоги або страхом смерті.

Сенестопатичні панічні атаки – спричиняють відчуття оніміння і “повзання мурашок” по тілу. 

Афективні панічні атаки – характеризуються зміною настрою з переважанням депресивних розладів: туги, втоми, почуття виснаження. 

Деперсоналізаційно-дереалізаційні панічні атаки – супроводжуються відчуттям нереальності щодо себе або навколишнього світу.

Причини панічних атак:

Причинами панічних атак можуть бути стрес, підвищена тривожність, депресія, загальне виснаження організму. Іноді їх можуть викликати гормональні порушення, патології центральної нервової системи, деякі соматичні хвороби. Наприклад, серцево-судинні захворювання (аритмія, ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія), хвороби дихальної системи (хронічний бронхіт у стадії загострення, бронхіальна астма), порушення в роботі ендокринної системи (хвороби щитоподібної та паращитоподібної залоз, цукровий діабет, феохромоцитома). Також варто враховувати взаємозв’язок виникнення нападів із побічними ефектами низки лікарських препаратів, наркотичних речовин або зі зловживанням алкоголем. Певну роль відіграє і спадковий фактор.

Лікування панічних атак за допомогою гіпнозу

Під час сеансу людина перебуває на межі сну і неспання, тобто в трансі. Гіпнолог спеціальними словами і рухами рук фокусує всю увагу пацієнта на обмеженому потоці інформації, яку він надає. 

Здатність сприймати інформацію критично тимчасово втрачається. У стані трансу людина засвоює навіяні їй установки і не піддає їх сумніву. Згодом сформована домінанта в мозку слугує основою для дій і вчинків під час наближення нападу.

Лікування починається з підготовчих процедур. Для підготовки потрібен як мінімум один сеанс. Під час нього пацієнт знайомиться з майбутньою методикою терапії, а гіпнолог визначає ступінь сугестивності та гіпнабельності пацієнта (проводить спеціальні тести). Після них приймається спільне рішення про проведення гіпнозу.

Ефективність гіпнозу при панічних атаках:

Фахівці гіпнотерапії стверджують:

  • лікування таким способом знижує частоту нападів і вираженість симптомів;
  • оволодіння техніками релаксації дає змогу усувати прояви паніки самостійно;
  • професійний гіпнолог може перервати напад, що почався, і запобігти виникненню наступного;
  • гіпноз безпечний і приємний пацієнту, робить його спокійним і щасливим, на довго покращує настрій і надає безліч позитивних емоцій.

Негативні емоції на довго залишаються в підсвідомості, що призводить до розвитку депресії та поганого настрою. Гіпнотерапія включає в себе різноманітні методики. Техніка гіпнозу від депресії підбирається індивідуально для кожного пацієнта.

Задля відновлення свого здоровʼя, звертайтесь в клініку SATIMED для якісної, дбайливої та ефективної гіпнотерапевтичної допомоги.