Когнітивно-поведінкова терапія – це вид терапії, в якій негативні думки та поведінкові аспекти людини опрацьовуються через різні практики. Її центральний принцип полягає в тому, що конкретні розумові патерни впливають на емоції, що відбивається в поведінці. Це відбувається поступово, під час терапевтичних бесід. Загалом процес можна уявити у вигляді чотирьох етапів:

  • позначити конкретні проблеми в повсякденному житті;
  • усвідомити, що деякі розумові патерни негативно впливають на життя;
  • зафіксувати негативні думки і переробити їх у більш творчу і позитивну форму;
  • навчитися нових поведінкових норм і застосувати їх на практиці.

Когнітивно-поведінкова терапія – відрізняється структурованістю, прозорістю і націленістю на конкретний результат. Вона має виражений дидактичний характер (людина вчиться за допомогою фахівця розбиратися у своїх труднощах і долати їх) і передбачає активну самостійну роботу пацієнта між сесіями.

Людська сексуальність явище тонке, з безліччю деталей і нюансів (часто не очевидних і самій людині). У кожного пацієнта і в кожної пари своя історія, часом вельми довга і вже ґрунтовно сформована (сексологічні проблеми вирізняються великою дистанцією від виникнення до звернення по допомогу). Мотивація і готовність до змін у людей різна. Ну і, зрозуміло, у всіх різні життєві обставини і можливості.

Хтось хоче отримати – конкретне рішення їх конкретної проблеми. Інших цікавить природа їх сексуальних труднощів – “що відбувається і як так вийшло, що з нами це сталося?”. Іноді з’ясовується, що сексуальні складнощі – лише окремий прояв глибших особистих труднощів, для вирішення яких потрібні інші форми терапії.

Задля відновлення свого сексуального здоровʼя, звертайтесь в клініку SATIMED для якісного, дбайливого та ефективного лікування.